2023 08 24 – 2026 04 30 d galima teikti paraiškas paramai gauti pagal paramos priemonę „Parama identifikuotiems startiniams MTEP projektams ir galimybių studijoms su institucijų kelrodžiais sėkmingam dalyvavimui Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ kvietimuose skatinti (viešasis ir privatus sektorius).
Projektų įgyvendinimo trukmė
Numatytų veiklų įgyvendinimo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip:
- 6 mėn. nuo projekto sutarties pasirašymo dienos veiklai „Su programos „Europos horizontas“ tematikomis susijusios krypties kelrodžio parengimas“;
- 12 mėn. nuo projekto sutarties pasirašymo dienos veiklai „Startiniai galimybių projektai“;
- 9 mėn. nuo projekto sutarties pasirašymo dienos veikloms „Įmonės inovacijų potencialo analizė“.
Projektai turi būti baigti įgyvendinti ne vėliau kaip iki 2026 m. balandžio 30 d.
Remiamos šios veiklos:
- Su programos „Europos horizontas“ tematikomis susijusios krypties kelrodžio parengimas. Kelrodis suprantamas kaip pareiškėjo, planuojančio dalyvauti programos „Europos horizontas“ kvietimuose, strateginis dokumentas, apibrėžiantis jo tikslus ir siektinus rezultatus, atskleidžiantis stiprybes ir silpnybes, galimybes ir grėsmes dalyvaujant programos „Europos horizontas“ kvietimuose, apimantis pagrindinius žingsnius ar etapus, priemones ir būdus, reikalingus tikslui pasiekti;
- Startiniai galimybių projektai – veikla, skirta pasiruošti teikti paraišką pagal programos „Europos horizontas“ kvietimus vykdant projektą: MTEP idėjai pasitikrinti, partneriams pritraukti, moksliniams, technologiniams duomenims surinkti ir pan.;
- Individualios konsultavimo / ekspertų paslaugos:
- Įmonės inovacijų potencialo analizė, kuri gali apimti:
4.1. galimybių studiją;
4.2. inovacijų konsultacines paslaugas;
4.3. inovacijų paramos paslaugas, išskyrus aprūpinimą biuro plotu, galimybių naudotis laboratorijomis suteikimą ir kokybės ženklinimą.
Išlaidų tinkamumo reikalavimai
- PVM nėra tinkamas finansuoti EGADP lėšomis. PVM gali būti finansuojamas Lietuvos biudžeto lėšomis.
- Tinkamomis finansuoti išlaidomis laikomos Pareiškėjo tiesioginėse projekto veiklose dalyvaujančių asmenų darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių išlaidos, taip pat su projekto veiklomis susijusios išlaidos paslaugoms (viešinimas, konsultacinių / ekspertinių paslaugų pirkimo išlaidos ir kita) ir netiesioginės projekto išlaidos pagal fiksuotąją išlaidų normą, kuri yra lygi 7 proc. nuo tiesioginių tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
- PĮP parengimo išlaidos nėra finansuojamos.
- Pareiškėjui gali būti mokamas avansas. Ateityje mokėtina pagalba, įskaitant keliomis dalimis mokamą pagalbą, diskontuojama iki suteikimo momentu esamos jos vertės. Tinkamos finansuoti išlaidos diskontuojamos iki jų vertės pagalbos suteikimo metu. Palūkanų norma, naudojama diskontuojant, yra pagalbos suteikimo metu taikoma diskonto norma.
- Kryžminis finansavimas netaikomas.
Didžiausia galima tinkamų finansuoti išlaidų suma: iki 30 000 eurų.
Tikslinės grupės
Mokslo ir studijų institucijos (toliau – MSI), labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (toliau – MVĮ) , didelės įmonės (toliau – DĮ)
Galimi pareiškėjai
Veiklai „Su programos „Europos horizontas“ tematikomis susijusios krypties kelrodžio parengimas“ atveju – MSI ir MVĮ. Kiekvienas pareiškėjas iš viso turi būti gavęs ne mažesnę kaip 1 000 000 eurų Europos Komisijos dotaciją iš Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ ir (arba) Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ ;
Veiklai „Startiniai galimybių projektai“ atveju – MSI ir MVĮ;
Veiklai „Individualios konsultavimo / ekspertų paslaugos“ – MSI, MVĮ ir DĮ;
Veiklai „Įmonės inovacijų potencialo analizė“ – MVĮ, turinčios Europos inovacijų tarybos priemonės „EIC Accelerator“ kvietimą rengti antro etapo ilgąją paraišką – verslo planą.
Galimi partneriai
Veiklos „Startiniai galimybių projektai“ įgyvendinime galimi partneriai MSI ir MVĮ.
Kitose veiklose partnerystė negalima.
Dėl paraiškos rengimo paslaugų rašykite: info@esparamoscentras.lt